خرید واش بتن

خرید واش بتن

 

واش بتن 

از واش بتن یا بتن شسته به طور کلی در محوطه سازی و زیباسازی کف حیاط، روف گاردن، پارک و پیاده رو استفاده می شود. واش بتن مقاومت بسیار بالایی  در برابر سرما، گرما و اصطکاک دارد و به همین خاطر در معابر پر رفت و آمد شهری و پارک ها استفاده زیادی دارد.

این کف پوش بتنی از ترکیب سنگ های معدنی، سیمان، ماسه، چسب بتن و مواد روان کننده بتن در رنگ های متنوع تولید می گردد.

واش بتن یا بتن شسته

واش بتن استفاده شده در محوطه سازی

ویژگی های بتن شسته:

  • سنگدانه ها در سطح کفپوش تراکم یکنواختی دارند

  • مقاومت بسیار بالا در برابر آب و سرما و دچار یخ زدگی و ترک خوردگی نمی شوند

  • استفاده از سیمان پرتلند با عیار 400

  • استفاده از سنگدانه های با مش بندی یکسان

متناسب با محل قرارگیری واش‌بتن نیز می‌توان ابعاد و رنگ‌های این محصول را تغییر داد. برای مثال سنگ‌دانه‌هایی با زمینه تیره‌تر مناسب مکان‌های پر تردد است و زمینه‌های روشن‌تر در داخل منازل استفاده می‌شوند.

موزاییک واش بتن از نظر سطح رویه در دونوع برجسته و ساب خورده تولید می گردد. ابعاد “واش بتن” بسته به شرکت تولیدکننده آن بسیار متفاوت است اما عموماً با ضخامت 4 تا 5/4 سانتی متر و سطح رویه برجسته تولید می‌شوند که البته این سطح به‌ صورت یکنواخت و مناسب در نظر گرفته شده است. اندازه‌های این کفپوش بتنی متفاوت است وعموما در اندازه‌های 30×30، 50×50 ، 40×40 و 60×30 تولید می‌شوند و بر اساس سلیقه و خواست مشتریان رنگ و اندازه‌های آن قابل‌ تغییر است.

واش بتن به دو روش پرسی و ویبره تولید میشود. در روش تولید پرسی بعد از ترکیب مواد اولیه آن را در لایه زیرین قالب میز پرس میریزند و روی آن را با ملات ماسه سیمان میپوشانند. بعد با فشاری که دستگاه پرس وارد میکند، موزاییک دو لایه با رویه سنگدانه ای تولید میشود که بعد از عبور از اتاق بخار نسبت به شستشوی آن اقدام میشود

برای تولید واش بتن به روش ویبره بعد از مخلوط کردن مواد اولیه فوق ، بتن حاصله را داخل قالبهای مخصوص ریخته و بعد از عبور قالب ها از میز ویبره که به کمک فوق روان کننده های موجود در بتن باعث خروج هوا از بتن و تراکم بالاتر بتن میگردد ، واش بتن را داخل اتاق بخار گذاشته، اتاق بخار یا کیورینگ با عث میگردد واش بتن مقاومت بالاتر را در زمانی کمتر از حالت طبیعی پیدا نماید .

بعد از 24 ساعت و پس از خروج قطعات واش بتن از قالب ، لعاب سیمانی روی سنگ دانه های طبیعی با استفاده از فشار آب(واتر جت های مخصوص) و برسهای سیمی و یا سنگ های ساب زدوده شده تا برجستگی ها و رنگ های طبیعی سنگ دانه ها نمایان گردد و کفپوشی با دوام و زیبا تولید گردد .

ایده های طراحی محوطه و لنداسکیپ با واش بتن

واش بتن در محوطه سازی

واش بتن در محوطه سازی

واش بتن در محوطه سازی پارک

واش بتن در محوطه سازی پارک

واش بتن در محوطه سازی، لنداسکیپ

واش بتن در کف سازی پارک و پیاده رو

خرید واش بتن